Cennik

Kancelaria Cennik

Cennik usług Kancelarii Fretus Legis

Separator

W zależności od charakteru spraw, w kancelarii prawniczej Fretus Legis obowiązuje inny cennik – zachęcamy do zapoznania się z nim poniżej. Ponadto uwzględnić należy opłatę sądową w wysokości 5% wartości przedmiotu sporu (wps).

Zawieranie umowy

Sprawy polisolokat:

WERSJA 1
Opłata wstępna nie jest wymagana a Nasza Kancelaria FRETUS LEGIS opłaci wszelkie opłaty sądowe. Naszym wynagrodzeniem jest wówczas 50% kwoty uzyskanej od instytucji finansowej.

WERSJA 2
Opłata wstępna nie jest wymagana, Nasz Klient opłaca wszelkie opłaty sądowe. Naszym wynagrodzeniem jest wówczas 40% kwoty uzyskanej udało się uzyskać od instytucji finansowej.

WERSJA 3
Opłata wstępna wynosi 500 zł. Nasz Klient opłaca wszelkie opłaty sądowe. Naszym wynagrodzeniem jest wówczas 30% kwoty uzyskanej od instytucji finansowej.

Opłata obowiązuje za reprezentowanie klienta w obu instancjach.

Frank szwajcarski

Sprawy Frankowiczów:

WERSJA 1
Opłata wstępna to 5 000 zł netto (6 150 zł brutto) + wszelkie opłaty sądowe. Naszym wynagrodzeniem jest wówczas 20% kwoty uzyskanej od banku.

WERSJA 2
Opłata wstępna to 8 000 zł netto (9 840 zł brutto) + wszelkie opłaty sądowe. Naszym wynagrodzeniem jest wówczas 15% kwoty uzyskanej od banku.

WERSJA 3
Opłata wstępna to 10 000 zł netto (12 300 zł brutto) + wszelkie opłaty sądowe. Naszym wynagrodzeniem jest wówczas 10% kwoty uzyskanej od banku.

Opłata obowiązuje za reprezentowanie klienta w obu instancjach.

Prawnik w sądzie

Sprawy niskiego wkładu własnego:

WERSJA 1
Opłata wstępna nie jest wymagana a Nasza Kancelaria FRETUS LEGIS opłaci wszelkie opłaty sądowe. Naszym wynagrodzeniem jest wówczas 50% kwoty uzyskanej od banku.

WERSJA 2
Opłata wstępna nie jest wymagana, Nasz Klient opłaca wszelkie opłaty sądowe. Naszym wynagrodzeniem jest wówczas 40% kwoty uzyskanej od banku.

WERSJA 3
Opłata wstępna wynosi 500 zł. Nasz Klient opłaca wszelkie opłaty sądowe. Naszym wynagrodzeniem jest wówczas 30% kwoty uzyskanej od banku.

Separator

W Kancelarii Fretus Legis stosujemy zasady zawarte w Ogólnym rozporządzeniu o ochronie danych (RODO).

Separator

Ile kosztuje pozew przeciwko bankowi?

Można zauważyć, że coraz więcej spraw sądowych wytaczanych jest przeciwko bankom. Ma to związek ze sprzedażą produktów finansowych na niekorzystnych dla klientów warunkach. Często w umowach podpisywanych z bankami znajdują się klauzule abuzywne, czyli niezgodne z prawem. To może być podstawą do roszczeń.

Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że koszty z tym związane nie są niskie. Uwzględnić należy nie tylko wynagrodzenie kancelarii prawnej, ale również wszelkie opłaty sądowe. Dlatego w takich przypadkach radzi się, aby wytaczać pozew zbiorowy, nie indywidualny.

Trudno jest też odpowiedzieć precyzyjnie na to pytanie, ponieważ wszystko zależy od rodzaju procesu oraz tego, ile spraw się odbędzie. A co na pewno trzeba wziąć pod uwagę? Opłatę w wysokości 5% od wartości przedmiotu sporu za wpis sądowy – bez tego sprawa nie zacznie być rozpatrywana.

Jeśli konieczne jest powołanie biegłych, należy uwzględnić ich wynagrodzenie, które może wynosić do kilkuset złotych. Przy czym warto wiedzieć, że koszty sądowe poszkodowany opłaca w sytuacji, gdy sprawa zostanie przez niego przegrana.

Sprawy frankowiczów w sądzie

W ostatnich latach najgłośniejsze są sprawy frankowiczów w sądzie. Jest ich też coraz więcej, ponieważ brak pomocy ze strony państwa. A ile kosztuje sprawa frankowa? Tak jak już zostało to wspomnianej wcześniej, koszt sprawy frankowej jest trudny do ustalenia, nawet po konsultacjach z prawnikiem. Należy natomiast uważać na kancelarie, które wyszczególniają opłaty za każdy rodzaj działania. Przykładem jest opłata od pozwu frankowiczów, odpowiedzi na apelacje banku czy zastępstwo procesowe.

Wtedy koszty procesu frankowego są niejasne, zazwyczaj klienci nie są świadomi, jaka będzie ich ostateczna wysokość.

Natomiast jeśli chodzi o koszty do wpisu sądowego, to warto wiedzieć, że w przypadku umów kredytu, nie wyniosą więcej niż 1 000 zł. A czy sprawa frankowa jest opłacalna? To już zależy od wartości przedmiotu sporu oraz przewidywanych szans na jej powodzenie.

Polisolokaty a koszty sądowe

Wielu klientów kancelarii prawnej interesuje się również tym, ile kosztuje sprawa sądowa o polisolokaty. Warto zauważyć, że w tym przypadku prawnicy mogą ponieść wszelkie opłaty sądowe, aczkolwiek w tej sytuacji oczekują 50% kwoty uzyskanej od instytucji finansowej. Można też uiścić opłatę wstępną w wysokości 500 zł, a także uregulować wszystkie opłaty sądowe. Wtedy wynagrodzeniem jest 30% kwoty uzyskanej w przypadku wygranej sprawy.

Koszt sprawy o ubezpieczenie niskiego wkładu własnego

Opłata sądowa w sprawach ubezpieczenia niskiego wkładu własnego jest taka sama, jak w poprzednich przypadkach. Przypominając, koszt wpisu sądowego wynosi 5% wartości przedmiotu sporu, lecz nie więcej niż 1000 zł. Przy czym zastanawiając się nad złożeniem pozwu, należałoby uwzględnić, jaka jest wartość sporu. Może się okazać, że rozpoczynanie procesu jest nieopłacalne. Wtedy z pomocą prawnika zawsze można postarać się pójść na ugodę z bankiem.