sędzia

Chcesz unieważnienia kredytu frankowego? Zobacz jak wybrać kancelarię frankową

Batalia sądowa z bankiem to coś, czego zdecydowana większość z nas wolałaby uniknąć. Niestety niektóre osoby nie mają innego wyjścia, gdyż zostały oszukane lub celowo wprowadzone w błąd i od lat ponoszą tego konsekwencje w postaci obowiązku spłaty zbyt wysokich rat kredytowych. Na szczęście frankowicze mogą uzyskać fachowe wsparcie ze strony prawników specjalizujących się w temacie wadliwych umów frankowych, trzeba tylko znaleźć odpowiednią kancelarię.

Jak wybrać kancelarię frankową?

Banki to potężne instytucje, które zatrudniają specjalistów z wielu dziedzin, w tym również świetnych prawników. Nic więc dziwnego, że myśląc o wkraczaniu na drogę sądową z kimś takim, czujemy się bardzo niekomfortowo. Na szczęście nie musimy stawać do walki o sprawiedliwość sami. Na rynku działa wiele kancelarii prawniczych, które specjalizują się w sprawach bankowych i pomogły już nie jednemu frankowiczowi. Pozostaje pytanie, jak wybrać tę właściwą?

Czym wyróżniają się specjalistyczne kancelarie frankowe? Przede wszystkim są to kancelarie, które zatrudniają prawników, dla których główną oś zainteresowań stanowią sprawy związane z finansami oraz prawem bankowym. Szukając dobrego pełnomocnika, warto sprawdzić, czy dana osoba brała udział już w tego typu sporach i jaki był ich finał. Warto przejrzeć ranking kancelarii frankowych, ponadto frankowicze często dzielą się opiniami na temat współpracy z różnymi kancelariami w sieci.

Jak może pomóc frankowiczom kancelaria prawna?

Jak wiadomo, prawnicy reprezentują swoich klientów w sądzie, jednak ich rola nie sprowadza się wyłącznie do tego typu wystąpień. Przede wszystkim wykonują oni ogromną pracę związaną z analizą dokumentów, przygotowaniem wniosków, a także dbaniem o to, by wszystkie formalności zostały dopełnione w odpowiednim czasie.

W przypadku spraw dotyczących kredytów we frankach, prawnicy pochylają się nad dostarczonymi przez klientów dokumentami, sprawdzają poprawność wszystkich zapisów znajdujących się w umowach, a przy tym pomagają w otrzymaniu wszelkiej dokumentacji dotyczącej sprawy od banku lub ubezpieczyciela. Kolejnym krokiem jest wszczęcie procedury reklamacyjnej względem instytucji finansowej, a następnie wystąpienie z powództwem cywilno-prawnym w przypadku, jeśli instytucja finansowa nie godzi się na polubowne załatwienie sprawy.

Unieważnienie kredytu frankowego – czy warto?

Bardzo często celem klientów banku , którzy wchodzą na drogę sądową jest unieważnienie kredytu we frankach. Warto jednak wiedzieć, że unieważnienie kredytu frankowego nie jest jedyną możliwą opcją. W niektórych przypadkach lepiej starać się o odfrankowienie kredytu. Dlaczego tak jest? Orzecznictwo w sprawa o unieważnienie nie jest wcale oczywiste, sądy wydają różne wyroki, a część z nich nie jest najkorzystniejsza dla frankowiczów. Oceną szans na uzyskanie satysfakcjonującego wyroku powinien zająć się doświadczony prawnik. Nie należy też sugerować się w pełni innymi tego typu sprawami, gdyż poszczególne sprawy mogą się między sobą różnić i każda powinna być traktowana indywidualnie.